Een vloerkleed voor de woonkamer
Eigenlijk wil ik voor de woonkamer een vloerkleed haken. Ik ben er echter nog niet uit met welk materiaal ik dat ga doen. Ik heb wel allerlei tips gevraagd en gekregen, maar ik ben er nog niet uit. Ik wil het ook niet te duur maken, want ik ben soms dingen al weer snel zat. Omdat we op zolder bezig zijn, vond ik het een goed idee van mezelf om eerst daar maar eens een kleed voor te gaan haken. Zo gezegd, zo gedaan. Missie ‘een gehaakt vloerkleed op zolder’ geslaagd.
De zolder als inspiratie
Op zolder heb ik geel en blauw als accentkleuren. Het vinyl is bijna zwart en de deurkozijnen wit. Zo ontstond mijn kleurkeuze voor dit kleed. Ik koos voor de katoen van Yarn and Colors Epic. Dat haakt echt fantastisch (mijn bescheiden mening). Dit keer dus geen acryl van Stylecraft om mee aan de haak te gaan. Ik koos de kleuren wit, zwart, Sunshine, Blue Lake, Shark Grey, Sapphire Blue en het haken kon beginnen. O ja, voor de rand en de kwastjes op de hoeken gebruikte ik ByClaire Sparkle.
Een mooi voorbeeld vond ik op Pinterest
Ik wilde het simpel houden (voor de verandering), dus daarom dit keer gewoon vasten. Op Pinterest had ik een leuk voorbeeld gezien en toen was het niet moeilijk meer. Ik haakte 22 rijen in een kleur en dan tussendoor twee rijen wit, twee rijen zwart, twee rijen wit. Dat vind ik zo heerlijk aan haken. Het kan zo simpel zijn en toch een mooi resultaat hebben. Is dit ook jouw ervaring? Haak maar aan, want dit kleed is een eitje. Omdat ik twee kleuren blauw heb op zolder, liet ik dit ook terugkomen in het kleed. Dan is dat meteen gematcht.
De rand met ByClaire Sparkle
Ook de rand moest niet te overdreven zijn. Anders was het effect van het stoere basispatroon zo verdwenen. Een tikkie sparkle mocht wel. Daarom dus de ByClaire Sparkle. Deze draad is wel iets dunner dan de Epic, maar dat is met de rand juist een voordeel. Dan gaat ie niet zo hobbelen.
Misschien toch tijd om aan de haak te gaan voor een gehaakt vloerkleed voor de woonkamer te gaan haken.
Mijn tip voor jou:
Een glitterdraadje in je haakwerk geeft het net even dat beetje extra.
Zoek je nog meer haakpret? Neem dan een kijkje bij mijn andere haakblogs met volop tips en tops haken.